Wicemistrzowie Województwa w sztafetach pływackichW dniu 21 maja, w Kędzierzynie –Koźlu, odbyły się finały wojewódzkie w sztafetach pływackich. Zawodnicy z województwa opolskiego startowali w dwóch kategoriach: dzieci do klasy szóstej i młodzieży od siódmej wzwyż. Oprócz sztafet wszyscy uczniowie mogli się sprawdzić w startach indywidualnych, w wybranym stylu pływackim.

Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Reprezentacja chłopców naszej szkoły spisała się rewelacyjnie, wywalczyła drugie miejsce zdobywając Wicemistrza Województwa opolskiego w kategorii młodzieżowej.

Wicemistrzowie:
Paweł Stempin, Michał Jarząb, Maksymilian Szewczyk, Jędrzej Radłowski, Aleksander Adamski, Jakub Piechowski, Jan Lewald

W grupie młodszej naszą szkołę reprezentowały dziewczęta , które popłynęły znakomicie zdobywając szóste miejsce.
Reprezentacja PSP 5 w składzie:
Weronika Fartuszyńska, Kaja Adamska, Partycja Hołówka, Monika Lesik, Milena Moskal, Diana Reszka, Maja Rubin, Emilka Pawlicka

W startach indywidulanych na podium stanęli:
Maksymilian Szewczyk zdobywając I miejsce w stylu klasycznym
Paweł Stempin III miejsce w stylu dowolnym
Monika Lesik III miejsce w stylu klasycznym

Gratulacje dla wszystkich reprezentantów naszej szkoły, wszyscy spisali się znakomicie.
M. Maciągowska, K. Kiliński