II Kluczborski Bieg Przełajowy o Złotą Barć

Dnia 28 września w kluczborskim parku, odbył się II bieg przełajowy o „Złotą Barć". Odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny dla zawodników powyżej 18 roku życia, dla kobiet 5 km, dla mężczyzn 10 km. Do biegu głównego zgłosiło się 45 kobiet, 155 mężczyzn.

W pierwszej kolejności startowały szkoły podstawowe i gimnazjalne. Wśród gimnazjalistów nie zabrakło młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kluczborku:
Weronika Mizerna, Zuzanna Małysa, Paulina Mojsiejewicz, Agata Pluta, Zuzanna Stanek, Paulina Dziwińska, Paulina Kilińska, Andrzej Merwa, Karol Gańdza.

Ideą biegów, które w niedzielę odbyły się nie tylko w Kluczborku, ale i w innych miastach Polski, jest promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywność ruchową. Pogoda dopisała i wszyscy zawodnicy spisali się znakomicie. Wynik nie był najważniejszy ale sama idea brania udziału była zwycięstwem. Pomimo to, jak w każdych zawodach ktoś musiał przybiec pierwszy ktoś ostatni.

W klasyfikacji gimnazjalnej nasze dziewczęta uplasowały się na następujących pozycjach:

Wśród chłopców na podium stanął Karol Gandża, który wywalczył II miejsce
Andrzej Merwa VII m, wszystkim naszym uczniom gratulujemy.
W biegu głównym nie zabrakło naszych absolwentów. Startowała Katarzyna Wnęk, Paulina Pisula, Kinga Szarzyńska, Maciej Pecyna, jeżeli kogoś pominęłam to przepraszam.Wszyscy spisali się znakomicie. Na podium stanęli: w kategorii wiekowej od 18 -29 roku Kinga zajęła II m. W kategorii zawodnicy ziemi kluczborskiej Im Uryga, II Kinga, III Paulina , wśród mężczyzn Maciek zajął miejsce I.W ogólnej klasyfikacji na 45 startujących kobiet Kinga wywalczyła IV miejsce.

Warto wspomnieć o tym, że Kinga Szarzyńska na początku września została wicemistrzynią Polski juniorek w biegu na 800 metrów, z czasem 2:14,85, z przeciwniczką z Gniezna przegrała tylko o 0,06 sek. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.