Brawo!!!!!!

cola1

Historyczny wyczyn gimnazjalistów z kluczborskiej 5 w turnieju Coca Cola Cup. W dniu 14.05.2015 na boiskach „Centrum Sportu" w Opolu, uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kluczborku, brali udział w turnieju wojewódzkim Coca Cola Cup. Zawody miały na celu wyłonić mistrza województwa opolskiego, który będzie reprezentował nas na mistrzostwach Polski w Gdańsku. Do rywalizacji stanęło 16 szkół wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach (w 1. i 2. rundzie eliminacji). Reprezentanci szkół rywalizowali w 4 grupach po 4 zespoły.

Publiczne Gimnazjum nr 5 w Kluczborku 3 – 0 Gimnazjum nr 2 w Brzegu
Zawodnicy z Gimnazjum Nr 5 spisali się rewelacyjnie, wygrali wszystkie mecze, strzelając swoim przeciwnikom 19 bramek, nie tracąc żadnej w całym turnieju, co jest nie wątpliwie historycznym wyczynem tych uczniów (w 17 edycjach w historii Coca Cola Cup żadnej innej drużynie nie udało się zagrać w turnieju finałowym bez straty bramki!!!!!!!!!).

Jest jeszcze jeden historyczny wyczyn, ale dotyczy to szkoły PG 5, mówi dyrektor Bogdan Paluch, dwa razy z rzędu awansowaliśmy do Mistrzostw Polski. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ogromne zaangażowanie uczniów, trenerów oraz włodarzy naszego miasta, którzy wspierali i wspierają nasze działania w sporcie i nie tylko. Uczniowie naszej szkoły jechali na ten turniej jako obrońcy tytułu z tamtego roku, a więc od samego startu nasi rywale mobilizowali się i walczyły bardzo ambitnie, żeby pokonać ekipę PG5.

W klasyfikacji końcowej zajęliśmy pierwsze miejsce i zostaliśmy wybrani najlepszą drużyną w turnieju. W tym dniu zostali jeszcze wybrani najlepszy bramkarz i strzelec finałów. Wszystkie nagrody przypadły zawodnikom Publicznego Gimnazjum nr 5 w Kluczborku. Najlepszym bramkarzem turnieju został nasz uczeń Konrad Grycan, a najlepszym zawodnikiem(strzelcem 8 bramek) Szymon Witos.