II Szkolny Dzień KarieryW środę 22.05.2019r. odbył się w naszej szkole II Szkolny Dzień Kariery. Celem organizowanej już po raz kolejny imprezy było podsumowanie wszystkich działań z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego podejmowanych przez cały rok szkolny.

Uczniowie klas III gimnazjum, VII i VIII mieli okazję:
- zapoznać się z szeroką ofertą kształcenia szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych naszego powiatu,
- wziąć udział w lekcjach otwartych z matematyki, języków obcych, sztuk walki przygotowywanych przez nauczycieli 1 LO i ZSLT w Kluczborku,
- uczyli się wystąpień publicznych, podejmowania decyzji, poznawali prawa pracowników młodocianych oraz aktualne i prognozowane zapotrzebowanie na konkretne zawody na lokalnym rynku pracy (warsztaty z doradcami zawodowymi z MCK Kluczbork, MCK Olesno, MCK Namysłów, PUP Kluczbork),
-uczniowie klas IV – VII brali udział w zajęciach z zakresu przedsiębiorczości, podczas których oceniali własne zasoby,
- uczniowie klas III gimnazjum i klas VIII mieli okazję skorzystać z pomocy nauczyciela podczas logowania do systemu rekrutacyjnego.

W przygotowaniu Dnia Kariery brali udział uczniowie klas IIId i IIIe gimnazjum, którym bardzo dziękuję za ogromne zaangażowanie, odpowiedzialność i wzorowe reprezentowanie szkoły przed zaproszonymi gośćmi.

Aleksandra Bobrowska
Szkolny doradca zawodowy