Szkolne Koło Caritas w Radiu OpoleDnia, 27 II 2015 r. opiekunowie Szkolnego Koła Caritas przy Publicznym Gimnazjum nr 5 im. M. Reja w Kluczborku: p. Joanna Kozioł, s. Zachariasza Kalinowska, asystent kościelny Koła ks. Paweł Michalewski i absolwenci naszego Gimnazjum oraz wolontariusze: Natalia i Wiktor wzięli udział w audycji radiowej "Opolska Rodzina" prowadzonej przez p. redaktora Krzysztofa Dobrowolskiego.
 
Na antenie Radia Opole pojawiły się piękne świadectwa czynów miłości miłosiernej młodych wolontariuszy. Nie sposób wymienić wszystkich inicjatyw o których była mowa podczas audycji, lecz jedno jest pewne liczba 200 młodych ludzi z naszej szkoły zaangażowanych w wolontariat jest po prostu imponująca i mówi sama za siebie. Jak podkreślał ks. Paweł to empatia sprawia, że wychylamy się poza kawałek własnego nosa.
 
Jeśli chcesz do nas dołączyć zapraszamy! Pierwsze Szkolne Koło Caritas diecezji Opolskiej czeka na Ciebie. Założycielka Koła p. Joanna zawsze podkreśla wartość pracy wolontariuszy. To pomoc drugiemu człowiekowi, rozwój osobisty oraz miłość Boga w bliźnim są pasją tej grupy.
 
Czekamy na Was :-)
Z modlitwą i z uśmiechem s. Zachariasza 


 
embed video plugin powered by Union Development

Zobacz zdjęcia

Nasze gimnazjum

Gimnazjum to pierwszy etap dorosłości, dlatego bardzo ważne jest, aby przygotować dzieci do życia w tej nowej dla nich rzeczywistości. Zadaniem szkoły jest dać każdemu uczniowi przede wszystkim umiejętność uczenia się, przygotować do kształcenia się przez całe życie, nauczyć samodzielności, bycia odpowiedzialnym. Poznają jak nieść pomocy potrzebującym.

Jeżeli wybiorą Państwo dla swoich dzieci Publiczne Gimnazjum nr 5 im. Mikołaja Reja w Kluczborku, my przekażemy im swoją wiedzę, by bez problemów mogły w przyszłości podjąć naukę w szkołach ponad gimnazjalnych.

Naszym uczniom oferujemy:
bezpłatne wyjazdy na wycieczki, udział w projektach edukacyjnych (Akademia Przyszłości, zajęcia teatralne, wiedzy muzycznej, matematyczne, przyrodnicze), naukę jazdy na nartach, obozy sportowe, Rajd Gimnazjalisty, warsztaty dziennikarskie, zajęcia wf na basenie, pracę w wolontariacie.

Gwarantujemy:
-możliwość sprawdzenia Waszej wiedzy i umiejętności w licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych
-uczestnictwo w programach wychowawczych wspomagających proces wychowania
-nauczanie z wykorzystaniem komputerów nie tylko na lekcjach informatyki
-udział w projektach unijnych
-opiekę psychologa, pedagoga, doradcy zawodowego
-nowocześnie wyposażone pracownie przedmiotowe (tablice multimedialne, projektory, telewizory
-elektroniczny system kontroli frekwencji i postępów w nauce
-rozrywkę, liczne dyskoteki, gry, zabawy organizowane przez Samorząd Uczniowski
-przeprowadzamy dla uczniów klasy III dodatkowe testy próbne z trzech bloków tematycznych
-nasza szkoła posiada monitoring, co stwarza poczucie bezpieczeństwa
-podręczniki, na których pracujemy, można za atrakcyjną cenę kupić na corocznym kiermaszu.